Blog - Odcinek piersiowy kręgosłupa – centrum sterowania i mocy serca

Brązowy Vintage Zdjęcie Kolaż Post na Facebooku (23)

Kręgosłup to struktura, która nie tylko podtrzymuje nasze ciało, ale jest także nośnikiem naszych reakcji, traum i doświadczeń. Odcinek piersiowy składa się z 12 kręgów (T1-T12). To w nim są ukryte: odpowiedzialność, relacje i poczucie bezpieczeństwa.

Dziś spojrzymy na ten odcinek z perspektywy medycyny germańskiej, Biologiki, Recall Healing, a także poprzez pryzmat mądrości rodowej, aby lepiej zrozumieć, jakie problemy i konflikty mogą kryć się za dolegliwościami w tym rozwiązaniu.

Odcinek piersiowy: najbardziej między sercem a światem

Odcinek piersiowy znajduje się w miejscu: serca, płuca. Jest to kluczowe gniazdo odpowiedzialne za życie. Jest to miejsce, które łączy nas ze światem poprzez oddech i bijące serce. Problemy z kręgami piersiowymi mogą wynikać z nierozwiązanych konfliktów, szczególnie tych związanych z odpowiedzialnością, strachem przed porażką, oraz poczuciem osamotnienia.

Blokady i ich odprowadzanie – analiza kręgów piersiowych

T1 – Konflikt ochrony i bezpieczeństwa Kręg T1 odpowiada za poczucie bezpieczeństwa w rodzinie i dziedziczeniu. Blokada w tym rozwiązaniu może być przyczyną problemów z oddychaniem, dusznością, a także bólem w części klatki piersiowej.

Możliwe emocjonalne blokady::

  • Strach o bezpieczeństwo.
  • Konflikt między pragnieniem wolności a odpowiedzialnością za rodzinę.
  • Poczucie bycia odpowiedzialnym za wszystko, przy braku wsparcia.

T2 – Konflikt odpowiedzialności za innych Kręg T2 jest związany z odpowiedzialnością za innych ludzi – rodzina, przyjaciele, muszą. Problemy w tym kontekście mogą objawiać się bólem między łopatkami oraz trudnościami z poruszaniem się.

Możliwe emocjonalne blokady::

  • Nadmierna troska o innych kosztem samego siebie
  • Poczucie ciężaru związanego z obowiązkami wobec innych.
  • Strach przed zawiedzeniem ,

T3 – Konflikt osamotnienia Kręg T3 jest związany z bliskimi, z  osamotnieniem.

Możliwe emocjonalne blokady:

  • Poczucie komfortu, brak wsparcia ze strony najbliżych.
  • Lęk przed odrzuceniem lub opuszczeniem.
  • Konflikt - że nikt nie rozumie moich problemów.

T4 – Konflikt serca i miłości Kręg T4 odpowiada za serce, jednocześnie, jak i wdzięczność. Blokady w tym przypadku mogą objawiać się jako problemy z sercem a także problemy z oddychaniem.

Możliwe emocjonalne blokady:

  • Lęk przed zabawą lub przed udziałem w zabawie.
  • Poczucie, że "serce jest złamane" z powodu braku lub odrzucenia.
  • Konflikt między pragnieniem miłości a lękiem przed cierpieniem.

T5 – Konflikt odpowiedzialności za porażkę T5 często jest następstwem odpowiedzialności, szczególnie w kontekście odpowiedzialności za sukces i porażkę. Problemy z trawieniem.

Możliwe emocjonalne blokady:

  • Strach przed niepowodzeniem zawodowym.
  • Poczucie, że nie spełniamy oczekiwań – zarówno swoich, jak i innych.
  • Konflikt związany z brakiem sukcesu i strachu przed innymi

T6 – Konflikt samooceny Kręg T6 jest związany z poczuciem własnych wartości. Blokady w tym miejscu mogą powodować problemy z żołądkiem, wrzody lub zgaga.

Możliwe emocjonalne blokady:

  • Niskie poczucie własnej wartości, brak wiary w siebie.
  • Obawy przed oceną innych, szczególnie w kontekście pracy.
  • Lęk przed niepowodzeniem, który paraliżuje i utrudnia działanie.

T7 – Konflikt odpowiedzialności za zdrowie Kręg T7 jest związany z odpowiedzialnością za zdrowie, jednocześnie swoje, jak i innych. Problem w tym przypadku może objawiać się jako ból w okolicy części łopatek oraz trudności w oddychaniu.

Możliwe emocjonalne blokady:

  • Poczucie, że nie jesteśmy narażeni na chroniczne cierpienie.
  • Konflikt między pomaganiem a bezsilnością wobec zagrożeń.

T8-T12 – Konflikty ograniczające z przetrwaniem i poczuciem odpowiedzialności za życie Niższe kręgi piersiowe (T8-T12) są związane z przetrwaniem oraz poczuciem odpowiedzialności za życie i zdrowie innych. Blokady w tych kręgach mogą manifestować narządami takimi  jak: wątroba czy nerki.

Możliwe emocjonalne blokady:

  • Lek przed kontrolą nad życiem.
  • Poczucie winy za błędy z przeszłości.
  • Konflikt między pomocą innym a strachem przed poświęceniem siebie.

Jak odblokować blokady w odcinku piersiowym?

Kluczem do uzdrowienia odcinka piersiowego kręgosłupa jest wyjaśnienie i uruchomienie następstw oraz traum, które się tam skumulowały. Często ból związany z nie tylko chorobą fizyczną, ale także wyrazem nierozwiązanych konfliktów emocjonalnych. Medycyna germańska, Biologika oraz Recall Healing stanowią holistyczne rozwiązanie do leczenia, które jest opisane na rozpoznaniu i wyjaśnieniu biologicznych konfliktów stojących za dolegliwościami chorobowymi.

Jakie kroki zostały podjęte?

  1. Analiza reakcji na stres : Pierwszy krok. Dowiesz się jaka jest Twoja reakcja obecna stres ( stan harmonii, osłabienia, wyczerpania, przeciążenia, blokady). Zobaczysz swoją reakcję. Otrzymasz zalecenia

  2. BrainBalance Plus – zarządzanie stresem : Drugi krok do holistycznego zarządzania stresem za pomocą narzędzi takich jak BrainBalance Plus, które obejmują różne stresory, które spotykają się na Twoim ciele i jak je neutralizować. Otrzymasz zalecenia

  3. Mapa organizmu:  Trzeci krok: Umożliwia zidentyfikowanie miejsca w organizmie obszaru ciała wystepuje osłabienie, wyczerpanie, przeciążenie oraz blokada. Otrzymasz zalecenia

  4. Analiza psychosomatyczna i możliwych konfliktów biologicznych: Czwart krok: Zastosowanie analizy psychosomatycznej, która umożliwia zidentyfikowanie skutków i traumy, które prowadzą do bólu w odcinku piersiowym. Analiza konfliktów biologicznych może ujawnić w jakich kręgach kręgosłupa zlokalizowane są blokady. 

Dlaczego warto?

Uwolnienie blokad  na odcinku piersiowym kregosłupa umożliwia odzyskanie pełnej wagi skutków i zagrożeń, a także rozwiązanie jakości życia – zarówno w relacjach z innymi, jak i w następujących działaniach. Wykonanie pomiaru pozwoli zobaczyć w jakich kręgach umiejscowione są blokady.

Laboratorium Nastroju - nastrojomierz.pl

Laboratorium Nastroju - nastrojomierz.pl

Jeśli artykuł Ci się spodobał, będzie nam bardzo miło, jeśli udostępnisz go na swojej stronie lub prześlesz znajomym. A jeśli masz pytania, śmiało napisz do nas: kontakt@nastrojomierz.pl – z przyjemnością odpowiemy! Jesteśmy wdzięczni za zainteresowanie i ciepło pozdrawiamy!

Udostępnij znajomym: